Pin
Send
Share
Send

Kada praktički nema vremena za kuhanje, ali morate hraniti goste koji su iznenada stigli ili zadovoljiti domaćinstvo nečim originalnim, tada bi najbolje rješenje bilo kuhati pomfrit. Hrskave i usne kriške pržene u velikoj količini ulja mogu se koristiti kao prilog ili poslužiti kao neovisna zalogaja

Sastojci i preporuke

Pomfrit nije samo dobrog ukusa i ugodnog izgleda, već je i jednostavan za pripremu. Trebat će vam minimalan set proizvoda:

• krumpira;
  • biljno ulje;
  • sol, začini.

Da biste napravili domaći pomfrit s lijepom kore i mekom iznutra, trebate rezati srednje veličine kriške. Ako ih napravite tanke, postat će ukočene ili čak izgorjeti u ulju, a debeli komadi se neće dobro pržiti.

Tehnologija kuhanja

Gomolji krumpira se oglupe, temeljito se isperu u hladnoj vodi i izrezaju na identične kriške ili kriške. Neposredno prije prženja, sjeckani štapići preporučuje se držati oko 10 minuta u posudi s vodom da se riješi suvišnog škroba, a zatim ih dobro osušite ručnikom ili ubrusom.

Za prženje krumpira preporučuje se korištenje posebnog biljnog ulja za duboke masnoće, ali možete se snaći s uobičajenim. Ulje se ulije u posudu s debelim zidom i zagrijava na oko 170 stupnjeva. Zatim se kriške krumpira uranjaju u njega i prže na srednjoj vatri 8-10 minuta.

Čim krumpir počne malo smeđati, on se mora izvaditi iz tave na ubrus i ostaviti 15-20 minuta. Nakon toga, ulje se zagrijava na temperaturu od 200-220 stupnjeva, kriške krumpira se ponovno urone u njega i prže oko 5 minuta dok se ne formira zlatno smeđa korica. Gotove friteze rasporedite na tanjur, posolite po ukusu, po želji ukrasite zelenilom i poslužite za stolom.